Teknoloji

Mercedes’in Türkiye’de ‘İnternet Satışlarını’ Durdurduğuna İlişkin Bomba İddia: “Galericiler Bot Kuruyor”

Almanya merkezli otomotiv devi mercedes-benz yeni satış sistemi ile bir süredir gündemde. Tüm bilgi Burada Haberimiz üzerinden ulaşabileceğiniz sistem, tüketicinin internet üzerinden araç sahibi olmasını sağlıyor. Peki tıpkı Mercedes-Benz gibi bir e-ticaret sitesi üzerinden nasıl online alışveriş yapabilirsiniz? araç satın alınabilir . Ancak sistemde bazı aksaklıklar var. Aslında birkaç gün önce sizlerle paylaşmıştık. bizim haberimizdeyeni satış sistemi Temmuzdayolunda olduğundan bahsetmiştik.

Şimdi ise konuyla ilgili dikkat çekici bir gelişme yaşandı. Gazeteci Emre Özpeynirci’den iddiaya ilişkin açıklama hisseler“Mercedes-Benz’deki asıl sorun” altında bir yorum bot ayakkabı‘ o tartışır.

“Geliştirilmiş bir yazılım ile araçlar otomatik olarak satın alınır”

“exitus letalis” adlı bir kullanıcı Içeriden bilgi‘ iddiası şu şekildedir: “Yanlış yok. Satıcı ve diğer karaborsacılar parayı basıyor. yazılım yaptılar hep birlikte. Kredi kartı ve diğer tüm veriler programa kaydedilir. Program sürekli olarak sistemi tarar ve kaza yaptığında aracı otomatik olarak satın alır.”

Twitter’daki tartışma da Emre Özpeynirci’ye ait. onaylanmış . Özpeynirci, iddiayı aktardı” mercedes online satış sorun bu “Bu sistem mümkün mü? Bir yazılım aracılığıyla çevrimiçi alışveriş yapmak mümkün mü?

Bu tür sistemler her türlü alışveriş işlemi için kullanılabilir!

Mercedes-Benz ile ilgili tezlerin doğru olması imkansız değil. Çünkü otomatik işlem yapan bot yazılımı Sadece otomotiv departmanında değil, aklınıza gelebilecek her türlü satış platformu için de kullanılabilir. Bu sistem, başta BIST 100 ve Nasdaq olmak üzere klasik borsalara ek olarak, kripto para borsalarında da oldukça yaygın. Peki botlar nasıl çalışıyor?

Geliştiriciler hedefledikleri platforma uygun bir platform oluştururlar. algoritma geliştiriyorlar. Bu algoritma, özellikle borsalardaki alım ve satım noktalarını analiz eder. Yatırım yapılan emtia satın alma noktasına ulaştığında, bot otomatik olarak satın alır. Satış noktasında bunun tersi olur. Mercedes-Benz cephesinde tamamen aynı olan bir şey var. Kaba bir anlatımla tez olan program şöyle çalışıyor: Kredi kartı bilgilerini alan algoritma Mercedes-Benz’in stoklar ne zaman güncellenir araç siparişi verir. Algoritma büyük olasılıkla kredi kartı sahibinin telefonuyla da iletişim kuruyor. 3D Secure sistemi ile gelen kod, Mercedes-Benz’deki doğrulama işlemini otomatik olarak tamamlar. Böylece stoğa düşen araba geldiği gibi alınır ve stok sorunu yaşanıyor

yesilovahaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu