Haber

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir 2. Bölge Milletvekili Adayı Gökçe Gökçen, Karşıyaka’da gençlerle buluştu

Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, CHP Karşıyaka Gençlik Kolları Lideri Gökhan Göktepe ve Bilinçli Toplum İnşa Derneği Yürütme Konseyi Lideri Gülbin Çiçek Kayahan da katılarak gençlerin sorularını yanıtladı, taleplerini dinledi.

Gençlerin ülke gündemine ilişkin düşüncelerini, beklentilerini ve hem Karşıyaka hem de Türkiye ile ilgili isteklerini öğrenmek amacıyla gerçekleştirilen toplantıda, bilinçli bir toplum oluşturmak için gençlere ve yetişkinlere düşen sorumluluklar masaya yatırıldı. Soru-cevap şeklinde gerçekleştirilen etkinlikte genç katılımcılar, siyasette aktif rol almak ve Türkiye’nin geleceğinde söz sahibi olmak hakkında sorular sordu.

“SESİMİZ İÇİN ÇALIŞMALIYIZ”

14 Mayıs’ta yapılacak seçimler öncesinde Cumhuriyet Halk Partisi’nin gençlere yönelik hazırladığı politikalar hakkında bilgi veren Gökçen, siyaset yapmak isteyen gençlerin neler yapması ve nasıl izlemesi gerektiğini anlattı. Dayanışmanın çok değerli olduğunu vurgulayan Gökçen, “Gerektiğinde eleştirilmeli, eleştirirken de eksiklikleri gidermek için çalışmalıyız. Kendi ilgi alanınızı belirlemeniz, bu alanda çalışmalar yapmanız ve bunu göstermeniz önemli” dedi.

GENÇLER İNGİLTERE’YE CEVAP VERDİ

Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay’a kentle ilgili sorular soran gençler, kapsamlı bir kütüphane istediklerini söyledi. Gençlerin hem sivil toplumda hem de siyasette aktif olması gerektiğini söyleyen Brigay, özellikle kent yönetiminde gençlerin fikir ve isteklerine büyük önem verdiklerini söyledi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

akcakentajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu